پایان نامه مشارکت، امتیاز

دانلود پایان نامه

مرحله پنجم: در این مرحله هرکی باید از ایده نفر بغل دستی اش استفاده کنه و با الهام گرفتن از اون، ایده جدیدی ایجاد کنه. بعد از اینکه همه ایده جدیدشان رو نوشتند، از اونا بخواهید که دوباره کاغذشون رو به نفر بعد خودشون بدن.

مرحله ششم: دور چرخاندن کاغذها و نوشتن ایده های جدید رو همین طور ادامه بدین تا به جایی برسین که به اندازه کافی ایده جمع شده باشه. همه کاغذها رو جمع کنین. حالا می تونین ایده ها رو منظم کرده، تکراریا رو حذف کنین و در مورد هرکدام که لازم بود به بحث و گفت وگو بدین.

امتیازات و مشکلات

طوفان فکری چرخشی شباهت زیادی به داره. فرق بزرگ روش چرخشی که از امتیازات اونم هست، اینه که اعضای گروه می تونن با الهام گرفتن از ایده های بقیه، راه حلای جدیدی ارائه بدن و در عین حال، فکرشون تحت اثر افراد پرحرف و قاطع گروه محدود نشه. از دیگر امتیازات روش چرخشی اینه که باعث می شه همه افراد گروه شانس برابری واسه عرضه ایده هاشون داشته باشن. اگه در گروه تون کسائی داشته باشین که اعتمادبه نفس شون پایین بوده یا خجالتی باشن، با کمک روش چرخشی می تونین مشارکت کردن در جلسه رو واسه اونا راحت تر کنین.

یکی از مشکلات این روش اینه که معلوم می شه کی کدوم ایده رو نوشته. از آنجایی که کاغذها به ترتیب دست به دست می شن، ممکنه بعضیا ایده هاشون رو سانسور کنن؛ فقط به خاطر این که میدونن نفر بعدی قراره نوشته اونا رو بخونه. یک عیب دیگر هم اینه که هر شخص فقط از ایده های یک نفر الهام میگیره، نه از گروه به طور کل.

نکته:

واسه اینکه معلوم نشه کدوم ایده مال کی بوده، می تونین کمی در روش چرخشی تغییر بسازین. به جای دست به دست کردن کاغذها، می تونین بعد از هر دور ایده نوشتن، همه کاغذها رو جمع کنین، اونا رو بُر بزنین و بعد دوباره بین افراد پخش کنین.