واکسن آزمایشی ایدز، پزشکان را امیدوار کرد
Abstract data representation.

واکسن آزمایشی ایدز، پزشکان را امیدوار کرد

یه آزمایش بالینی در انگلیس روی واکسن ایدز نشون داد که تقریبا در حجم ویروسی، ۹۰ درصد از افراد آلوده به ویروس این مریضی ها، فرق هایی ایجاد شده.

به گزارش ، دکتر گریگوری استولف رییس امور اجرایی شرکت زیست داروشناسی خصوصی موسوم به «سیک» تاکید کرد: این اولین باریه که یه واکسن انسانی ویروس ایدز اینجور یافته های امیدوارکننده و زیادی رو تو یه آزمایش بالینی روی نمونه های انسانی نشون می دهد.

دکتر استولف در بیانیه ای گفت قدم بعدی در این آزمایشات پیشبرد این مرحله تا آزمایشات پایانی روی آدما هستش تا دوز مناسب و رژیم دارویی مطلوب واسه به کار گیری این واکسن و افزایش تاثیرگذاری اون مشخص شه.

به گزارش خبرگزاری یونایتدپرس، پزشکان می می گن تولید یه واکسن موثر واسه مقابله با ایدز کار بی آخر سختیه چون ویروس این مریضی همیشه جهش ژنتیکی پیدا می کنه اما واکسن جدید تولید شرکت سیک فقط نقاط مواظبت شد ه ای رو در پروتئین های داخلی ویروس ایدز و مورد هدف قرار می دهد که در تموم نسخه های جور واجور و جهش یافته این ویروس، ثابت باقی می مانند.

کارشناسان و مسوولان شرکت سیک می می گن پیش بینی می شه که در سال ۲۰۱۲- ۲۰۱۳ آزمایشات درمانی فاز ۳ روی این واکسن انجام شه. اگه این مرحله از آزمایشات هم تایید شن، واکسن جدید ظرف ۳ تا ۵ سال در اختیار بیماران قرار می گیره.

بازنشر : آلامتو

منبع : ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*