واکنش‌های توییتری به توافق ایران و ۱+۵

واکنش‌های توییتری به توافق ایران و ۱+۵

حدود ۷ساعت از توافق هسته ای ایران و ۱+۵ می گذره و عکس العمل ها به این توافق بازم ادامه داره. سیاستمدارانی که در فضای مجازی فعالیت می کنن هم نسبت به این اتفاق عکس العمل نشون دادن.

به گزارش آلامتو به نقل از مجله مهر: حسن روحانی و محمدجواد ظریف، اولین سیاستمدارانی بودن که عکس العمل های توییتری نشون دادن. روحانی در اولین پیام خود به زبون انگلیسی نوشت: «شادباش به همه ایرانیان واسه شکست تحریما و پذیرش حق غنی سازی.» اون در ادامه از صبری که مردم واسه تحمل تحریما داشتن تشکر کرد.

ظریف با منتشر کردن یه جمله کوتاه نوشت: ما به یه توافق رسیدیم و سید عباس عراقچی خبر توافق هسته ای رو با پیام «ساعت سه صبح روز پنجم. دود سفید در مذاکرات!» منتشر کرد و بعد از اون، در دو پیام جداگونه نوشت: «برنامه غنی سازی ما به رسمیت شناخته شد. تقدیم به ملت سرفراز ایران به پاس ده سال مقاومت و ایستادگی.» و «سلام بر روح محققان شهید هسته ای.»

در میان سیاستمنداران خارجی اما مایکل مون، سخنگوی کاترین اشتون و ویلیام هگ وزیر امور خارجه انگلیس پیش قدم شدن تا درباره این توافق اعلام نظر کنن.

مایکل مون فقط از رسیدن به توافق خبر داده اما ویلیام هیگ این توافق رو شروعی واسه مذاکرات بعدی با ایران و حل مشکلات از راه دیپلماسی گفته.

این در حالیه که سیاستمدارانی مثل آلن ایر، لوران فابیوس، جون کری و بنیامین نتانیاهو که تا چند روز قبل پشت سر هم نسبت به اخبار مذاکرات عکس العمل نشون می دادن، تا این لحظه در فضای مجازی سکوت کرده و اعلام نظر رو به گفتگو با رسانه ها محدود کردن.

پیام توئیتری اوباما اما راه و روش دوپهلویی داره. اون در حالی که حتما به مذاکرات اشاره نکرده، از رفتن به خونه و شروع تعطیلات صحبت کرده.

noindex

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*