واکنش مهران مدیری به توزیع طنز کریسمس ۲۰۱۱
3d render of dna structure, abstract background

واکنش مهران مدیری به توزیع طنز کریسمس ۲۰۱۱

مهران مدیری با نوشتن نامه ای خطاب به مخاطبانش، توضیحاتی رو درباره سی دی ای که تازگیا از ایشون و بعضی بازیگران طنز درباره شبکه های ماهواره ای منتشر شده، ارائه داد.

عکس العمل مهران مدیری به پخش طنز کریسمس 2011

متن این نامه که ایسنا منتشر کرد و به امضای مهران مدیری رسیده، به توضیح زیره: «نکته ای کوتاه با مردم عزیزم… در اردیبهشت سال ۱۳۸۷، یعنی حدودا یه ماه پس از پخش سریال «مرد هزار چهره»، طراحی چند سی دی واسه تولید در شبکه نمایش خونگی رو شروع کردم که یکی از اونا موضوع ماهواره بود.

پس از مرحله نوشتن، فیلمبرداری رو شروع کردیم که در شهریور ماه سال ۸۷ به اتمام رسید. قبل اینکه مونتاژ، ساخت تیتراژ و موسیقی این آثار شروع شه، پیشنهاد ساخت سریال «مرد دوهزار چهره» به ما داده شد و ساخت این سریال شروع شد و کلا از پخش این سی دی ها بیخیال شدیم، تا اینکه چند هفته پیش، یکی از همکاران در پروژه «قهوه تلخ»، سی دی ماهواره رو واسه من فرستاد و گفت از یه دستفروش خریداری کرده. نمی دانم چیجوری این سی دی به بیرون راه پیدا کرده، به شبکه قاچاق رسیده و با این سرعت تونسته ان واسه اون جلد بسازن، اسم بذارن و حتی امضای من در «قهوه تلخ» رو پشت اون چاپ کنن. این موضوع به شدت در حال پیگیریه که به زودی بوسیله مطبوعات به اطلاع شما می رسه.»

قبل از این هم در اولین روزای منتشر کردن این فیلم روی اینترنت، خشایار الوند، یکی از نویسندگان کم و بیش ثابت کارای مدیری و مجموعه قهوه تلخ، در توضیح مختصری گفته بود: حدود سه، چهار سال قبل یه سری آیتم کار کرده بودیم که این فیلم هم بخشی از اون بود.

قرار بود این فیلم به شکل سی دی از راه شبکه نمایش خونگی عرضه شه اما در آخر در اون زمان عزممونو جزم کردیم این فیلم ها مجموعه شه. با این حال، بعضی فکر می کنند که زمان ساخت این فیلم اهمیتی نداره و مهم اینه که به هر حال مدیری اون رو ساخته؛ حتی اگه قرار به انتشارش نبوده باشه. اما منتشر کردن اون در این زمان و هنگام پخش قهوه تلخ، با مقاصد خاصی صورت گرفته.

از طرف دیگه، بعضی هم فکر می کنند نشونه هایی در خود این فیلم هست که حکایت از تازگی ماجراهای اون داره و به نظر می رسد اونطور که شایعه های اول می گفت، مدیری اون رو لابه لای قهوه تلخ ساخته. دریکی دو آیتم از آیتم های موجود در این فیلم، صحنه های طنزی از برنامه های ماهواره ایه که بعضی فکر می کنند اصل اونا بیشتر از یکسال سابقه پخش نداره. علاوه بر این، گروه بازیگران این فیلم، جدیدند و در اونا بازیگرانی هستن که در فیلم های مرد هزارچهره و دوهزارچهره نبودن و به تازگی و واسه ساخت مجموعه قهوه تلخ به گروه مدیری اضافه شده ان.

این وسط، از همه واضح تر، حضور الیکا عبدالرزاقی (همسر شاه)، بیژن بنفشه خواه (بی خودی الملک) و رامین پورایمان (دایی اقبال) است که در کارای گذشته مدیری نبوده ان. به هر حال فیلم پخش شده که این روزا با نام های «بمب خنده» و «کریسمس ۲۰۱۱» همه جا هست و کنار خیابون فروخته می شه، با اینکه هدفش تمسخر بعضی شبکه های ماهواره ای به شدت مسخره بوده، اما با روش ای ناجور این کار رو انجام داده.

مدیری و گروهش بازم مثل همیشه، بسیار بانمک و خنده دارن و در بیشتر فیلم کارشون رو خوب انجام میدن اما ادبیات به کاررفته در بعضی از آیتم ها و صحنه ها، بیشتر از اندازه مستهجن به نظر می رسد البته شاید غیر از این پرداخت در این موضوع و جز با همین روش زیرزمینی و اینترنتی، به شکل دیگری می تونست پخش شه.

جمع آوری : آلامتو

به نقل از : همشهری آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*