وحشت در انگلیس از “جان جهادی” جدید داعش!

وحشت در انگلیس از “جان جهادی” جدید داعش!

جون جهادی جدید

قرائت پیام جدید داعش بوسیله یه نفر با ظاهری به طور کامل مشابه “جون جهادی” که مانند ایشون با لهجه بریتانیایی حرف می زنه درصدد یادآوری خشونتای این تروریست به هلاکت رسیده.

به گزارش آلامتو به نقل از العالم؛ روزنامه گاردین چاپ لندن، نوشت: در حالی که چند ماه از حملات هوایی به مواضع داعش میگذره، این گروهک تروریستی با منتشر کردن ویدئویی از سر بریدن پنج نفر و قرائت پیام داعش بوسیله یه نفر با ظاهری به طور کامل مشابه “جون جهادی” که مانند ایشون با لهجه بریتانیایی حرف می زنه درصدد یادآوری خشونتای این تروریست به هلاکت رسیده.

مارتین چولوف در این باره نوشته: ظاهر و لهجه خواننده پیام داعش، “محمد موازی” مشهور به جون جهادی، عنصر کشته شده داعش در حملات هوایی دو ماه پیش رو در اذهان زنده می کنه.

به نوشته گاردین، صدای این تروریست جدید، از خشونت کمتری برخورداره و ظاهر و هیکلش هم در مقایسه با جون جهادی خیلی ورزشکاری نیس، اما خشونت و از روی دشمنی بودن ذاتش به طور کامل روشنه.

چولوف اضافه کرد: از زمان کشته شدن محمد موازی، اتفاقات زیادی روی داده؛ بمب گذاریای پاریس، سه مورد حمله تروریستی در ترکیه، شکست تروریستا در حملات بروکسل و مونیخ، سقوط هواپیمای روسیه در صحرای سینا و حاکم شدن تنش بر اروپا فقط بخشی از این اتفاقاته.

نویسنده این مطلب از تلاش گروهک تروریستی داعش واسه بهتر شدن وضعیت خود در صحنه رسانه ای از راه انتشار ترس دوباره خبر داد و نوشت: هدف داعش از منتشر کردن این ویدیو انتقال این پیام به انگلیس به طور خاصه که تصمیم دیوید کامرون واسه حمله به اهداف داعش در سوریه باعث حمله این گروهک تروریستی به اروپا می شه.

۱۸ ماه پس از ظاهر شدن جون جهادی تو یه فایل ویدئویی، دستگاه های امنیتی انگلیسی در تلاش واسه مشخص شدن هویت این تروریست جدید هستن.

به نوشته گاردین، داعش در تلاشه تا از راه منتشر کردن این ویدیو به انگلیس اعلام کنه که حمله به مواضع داعش، باعث پیروزی در جنگ نمیشه.

نویسنده مطلب در آخر تأکید می کنه: تجربه ماه های گذشته و ضربات وارد شده به داعش نشون دهنده این واقعیته که این ادعا، درست به نظر می رسه.

منابع خبری اعلام کردن که در این ویدیو ۵ نفر اهل شهر رقه، مرکز مناطق تحت اشغال داعش در عراق و سوریه، رو نشون میده که به جاسوسی علیه این گروه تروریستی اعتراف می کنن.

پس گزارش، اداره امور خارجی انگلیس در عکس العمل به منتشر کردن این تصاویر گفته “ما ویدیو رو مشاهده کردیم و در حال بررسی محتوای اون هستیم.”

در این ویدیو یکی از عناصر داعش “دیوید کامرون”، نخست وزیر انگلیس رو به دلیل تلاش واسه به رقابت کشیدن داعش به مسخره گرفته و ایشون رو “سبک مغز و ابله” خطاب می کنه.

در ویدئوی نامبرده، فردی که با لهجه بریتانیایی صحبت می کنه، ظاهری مشابه “جون جهادی”، جلاد قبلی داعش، داره که قبلا از طرف آمریکا عنوان شده بود در حمله پهپادی این کشور به هلاکت رسیده.

ایشون در ادامه میگه: آنایی که از حملات هوایی انگلیس پشتیبانی می کنن، باید کمی فکر کنن که اگه در دستان داعش بیفته، چه بلایی سر اونا میاد.

فریب داعشیا با مانکن!+عکس

جوآنا پالانی؛ دختری که داعش واسه سرش جایزه گذاشت+عکس

العالم داعش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*