ویروس پاپیلوم انسانی چیست؟

ویروس پاپیلوم انسانی چیست؟

virus ویروس پاپیلوم انسانی

ثابت شده که ویروس پاپیلوم انسانی یا ویروس HPV از HIV خطرناک تر و کشنده تره اما بدیش اینه آدما به اون توجه نمی کنن یا از اون بی خبر هستن.

انتظار می رود ویروس HPV قوی تر و خطرناک تر از ویروس HIV باشه. ویروس پاپیلوم انسانی به گروهی از ویروس ها گفته می شه که بر پوست و پوشش غشاء بدن به خصوص دهن، گلو و مقعد تاثیر می گذارن. این ویروس می تونه منتهی به دچار شدن به بیشتر از ۱۰۰ نوع مریضی شه و یکی از مریضی هاییه که از راه رابطه جنسی و تماس مستقیم پوست افراد منتقل می شه.

به چه دلیل HPV از HIV خطرناک تره؟

این ویروس بیشتر از HIV امکان داره که از راه رابطه جنسی منتقل شه. در واقع این مریضی راحت تر از ایدز منتقل می شه اما بسیاری ادما از وجود اون یا حتی دچار شدن به اون در مراحل اولیه بی خبر و ناآگاه هستن.

در مقایسه با مریضی ایدز که بعضی از جلوگیرنده ها ممکنه از دچار شدن به اون جلوگیری کنن این مریضی حتی با وجود به کار گیری جلوگیرنده ها بازم ممکنه از راه رابطه منتقل شه.

بدترین نکته درباره این مریضی اینه که علائم این مریضی خود رو نشون نمی بدن و به خاطر همین ممکنه فردی به ظاهر سالم اون رو به بقیه منتقل کنه. علائم و نشونه های این مریضی ممکنه تا سال ها خاموش بمونن و این ویروس می تونن در بدن فرد گرفتار تا سال ها قبل از حمله خاموش و غیرفعال بمونه و یهو خود رو نشون بده. بعضی وقتا این مریضی از راه ایجاد توده های غیر طبیعی و غیرسرطانی روی پوست خود رو نشون می دهد.

زنان بیشتر قربانیHPV می شن

این مریضی به طور زیادی در کمین مردها و به خصوص زنونه. در واقع زنان بیشتر در خطر دچار شدن به این مریضی هستن و بیشتر امکان داره این ویروس از مردان به زنان منتقل شه. علاوه بر این، امکان اینکه این ویروس از مردان به زنان منتقل شه ۵ درصد بیشتر از اون هستش که از زنان به مردان منتقل شه.

این مریضی می تونه خود منتهی به مریضی های زیادی از جمله سرطان دهانه رحم شه که یکی از عوامل مهم مرگ ومیر در بین زنان حساب می شه. علاوه بر این، نوع ۱۶ و ۱۸ ویروس HPV عامل ۷۰ درصد از موارد دچار شدن به سرطان دهانه رحمه.

خواص مدیتیشن واسه پوست و زیبایی

امتیازات مدیتیشن

بازنشر باشگاه خبرنگاران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*