هنرنمایی دیدنی با لباس‌های کهنه‌/عکس

هنرنمایی دیدنی با لباس‌های کهنه‌/عکس

POWERTIES - 2005 - 2007

دو هنرمند کوبایی ساکن آمریکا با جمع بیاری لباس های کهنه، آثار تجسمی جالبی درست می کنن. آثاری که به معنی جنگ و صلح اشاره میکنه.

به گزارش آلامتو به نقل از مهر؛ « آلیان گوئرا» و «نرالدو دلاپاز» از سال ۱۹۹۶ باهم کار می کنن. اونا اسم گروه دو نفره شون رو ترکیبی از نام خانوادگی خود (Guerra de la Paz) گذاشتن. باحال اینجاس که کنار هم قرار گرفتن این دو عبارت اسپانیولی، معنی خاصی به این ترکیب میده. یعنی  «جنگ صلح».

آثار این زوج هنرمند با موضوعاتی مانند جنگ، صلح، مصرف گرایی و محیط زیست ساخته می شه وهرکدام از اونا، القا کننده پیامی اجتماعی و سیاسی متناسب با عقاید سازندگان شونه. اونا از مواد غیرمعمول و عجیب و غریبی واسه ساخت اثرهای تجسمی شون استفاده می کنن. لباسای کهنه و دست دوم، مواد لازم آقای گوئرا و دلاپازه که در این سالها شاید با میلیونا لباس کهنه آثار هنری زیبایی ساخته ان.

cloth2

یه سال بعد از اینکه اونا کارشون رو تو یه استودیوی کوچیک در یکی از محلات میامی شروع کردن. در همسایگی شون محلی وجود داشت که روزانه تعداد زیادی لباسای کهنه و دسته دوم به صورت روزانه در اونجا پرتاب می شد و بعد از اون ، اونا تصمیم می گیرند کارشون رو با همین لباس های کهنه شروع کنن.

اونا واسه پیدا کردن مواد لازم خود در سطل های زباله و پارچه های دور ریختنی شرکتای تولید پوشاک هم سرک میکشن. در اول بیشتر جذب لباسای براق و خوش رنگ و یا بافتنی می شدن و به شکار این لباسا در میان انبوه زباله های دور ریخته شده می رفتن. اما چیزی نگذشت که دیگر مواد قابل بازیافت هم از کارگاه اونا سردرآورد تا با دستان توانا گوئرا و لاپاز تبدیل به این آثار قشنگتر شن.

با این حال واسه ساخت این رنگین کمون پارچه ای تا مدتها دنبال لباس و پارچه های لازم می گشتن. کسائی که در نزدیکی محل زندگی این دونفر زندگی می کنن بعید نیس که روزی زباله هاشون رو به شکل یه اثر هنری پارچه ای با امضای این دو هنرمند کوبایی ببینن.

BONSAI - 2006 cloth5 cloth6 هنرنمایی با لباس کهنه

 

نقاشیای عجیب با انگشت + عکس

ساخت کاردستیای تزیینی با کلید و سکه!

خبرگزاری مهر نشر دوباره هنرنمایی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*