هوش اجتماعی و موفقیت در زندگی

هوش اجتماعی و موفقیت در زندگی

social-intelligence-for-your-businessهوش اجتماعی

هوش اجتماعی قدرت حل مسأله و گفتگو رو بالا می برد.

دکتر داوود کردستانی در گفت وگو با خبرنگار ایسنا، اعلام کرد: هوش اجتماعی نموده هایی داره که هماهنگی حرکات بدن با گفتار طوری که فرد بتونه زبون بدن شخص مقابل رو بخونه و نسبت به اون عکس العمل نشون بده، ازجمله اون هستش.

ایشون در ضمن گفت: وقتی بین گفتار و حرکات بدن هماهنگی وجود داشته باشه ارتباطات کارساز و مفیدتر می شن.

کردستانی ادامه داد: وقتی که هوش اجتماعی بالا باشه اعتماد به نفس شخص بیشتر شده و فرد بهتر می تونه با مشکلات مواجه شه.

این روانشناس اضافه کرد: هوش اجتماعی قدرت حل مسأله و گفتگو رو بالا می برد و باعث می شه که شخص واسه حل مسائل و مشکلات تمایل به گفتگو داشته باشه.

این عضو هیأت علمی دانشگاه پیام نور لرستان اعلام کرد: پایین بودن هوش اجتماعی مشکلاتی واسه فرد به وجود می آورد ازجمله اینکه شخص نمی تونه در کار گروهی موفق باشه و توان انجام کار گروهی رو نداره.

ایشون اضافه کرد: هم اینکه آدمایی که هوش اجتماعی پایینی دارن خیلی از فرصت های شغلی رو از دست داده و پیشرفت چندانی حاصل نمی کنن.

کردستانی با اشاره به اینکه چگونگی ایجاد رابطه با بقیه از نموده های هوش اجتماعیه، گفت: اینکه چقدر بتونیم از فرصت های پیش اومده در رابطه با بقیه استفاده کنیم، نشون دهنده هوش اجتماعی بالاست.

این مدرس دانشگاه گفت: فردی که هوش اجتماعی بالایی داره از برچسب زدن به بقیه جلوگیری می کنه و خوب با افراد رابطه می گیرد.

ایشون اضافه کرد: هوش اجتماعی تحت تاثیر محیط یاد گرفتنی و تقویت شدنیه و باید در فضای خونواده و مدرسه درصد این هوش رو در بین افراد بالا برد.

کردستانی گفت: والدین باید با رفتارشون هوش اجتماعی رو به فرزندان آموزش بدن چراکه فرزندان اول پدر و مادر خود رو الگوی رفتارشون قرار میدن و بعد هم در مدرسه آموزش های نیاز به علم آموزان داده شه.

چیجوری هوش اجتماعی رو پرورش بدیم؟

مسئول کمیته روانشناسی هیئت پزشکی ورزشی استان گیلان با اشاره به اثر ورزش بر جسم و روان، گفت: فعالیت های ورزشی گروهی باعث افزایش هوش اجتماعی می شه.

«ساره آذرنیور» در گفت وگو با خبرنگار ایسنا، اعلام کرد: تحقیقات بسیاری نشون داده که ورزش علاوه بر این که وسیله با ارزشی واسه حفظ سلامت جسمانیه رابطه نزدیکی با سلامت و بهداشت روانی و به خاص پیشگیری از بروز ناهنجاری های روانی داره.

مسئول کمیته روانشناسی هیئت پزشکی ورزشی استان گیلان اضافه کرد: ورزش از اضطراب و افسردگی می کاهد و اعتماد به نفس رو افزایش می دهد. ورزش به خاص در سنین کودکی و نوجوونی مقر سالمی واسه آزاد کردن انرژی  های اندوخته شده و این خود بسیار لذت بخش و آرامش دهنده س.

آذر نیور گفت: ورزش از راه  های مهم تکامل جسمی، روانی و اجتماعی حساب می شه، چون شرکت در فعالیت های ورزشی افراد رو به هم نزدیک می کنه راه ها و فرصت های بسیاری رو واسه ماهر شدن در اجتماع جفت و جور می آورد و به طور کلی یه پروسه آموزشی در ابعاد جور واجور فرهنگی و اجتماعی واسه فرد ایجاد می کنه.

: ورزش در سلامت و آمادگی جسمی، تعادل و ثبات هیجانی، جلب توجه، رقابت، رشد اعتماد به نفس، تصویر مثبت بدنی و اجتماعی و تأمین نیازای دوستی، احساس امنیت و تقویت گروهی، اثر زیادی داره سلامت روانی از موضوعاتیه که بر اثر شرکت در فعالیت های ورزشی می تونه انجام بشه اینجور فعالیت هایی بهترین موقعیت رو واسه رشد معیارهای سلامت روانی جفت و جور می کنه.

آذر نیور گفت: اگه سلامت روان رو به معنی احساس راحتی نسبت به خود و بقیه تعریف کنیم معیارهای اون موفقیت، تعادل هیجانی، سازگاری با محیط، واقع بینی، احساس با ارزشی و اجتماعی بودن هستش پس ورزش با فعال سازی اینجور معیارهایی نه فقط به بهداشت جسم بلکه به بهداشت روانی هم کمک می کنه هم اینجور اضطراب افراد با پرداختن به ورزش به اندازه بسیار زیادی کاهش می یابد.

مسئول کمیته روانشناسی هیئت پزشکی ورزشی استان گیلان با بیان این که ورزش و فعالیت بدنی برنامه ریزی شده، باعث تقویت و بهبود دستگاه های بدن مانند قلب و تنفس و بهبود آمادگی جسمی در فرد می شه، گفت: پرداختن به فعالیت ورزشی دلیل تخلیه هیجان می شه.

کارشناس ارشد روانشناسی با بیان این که فعالیت های ورزشی گروهی باعث افزایش هوش اجتماعی می شه(هوش اجتماعی اکتسابیه)، اعلام کرد: ورزش منظم موجب نظم بیشتر در زندگی فرد می شه، ورزش یکی از راهکارهای رسیدن به آرامش و رفع تنش، استرس و اضطرابه.

هدف از زندگی چیه و واسه چه هدفی باید زندگی کنین؟

چیجوری ترس از نا امید کردن بقیه رو از بین ببریم؟

ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*