هک کردن سایت دانشکده به دلیل گرفتن نمره ۹

هک کردن سایت دانشکده به دلیل گرفتن نمره ۹

فرمانده انتظامی مراغه گفت: جوونی که نسبت به هک کردن یه سایت اینترنتی اقدام کرده بود از راه پلیس «فتا»ی مراغه آذربایجان شرقی شناسایی و دستگیر شد.

سرهنگ پاسدار «عیسی هاتفی» در جمع خبرنگاران اعلام کرد: به دنبال شکایت مدیر یه دانشکده مبنی بر اینکه فردی به سایت دانشکده نفوذ کرده و با پیامی نسبت به تهدید اقدام کرده و اعلام کرد به دانشجویانی که نمره ۹ گرفتن نمره ۱۰ داده نشه سایت آموزش دانشکده رو هک می کنه که با در نظر گرفتن حساسیت موضوع و امنیتی بودن مسأله موضوع در دستور کار کارآگاهان این پلیس قرار گرفت.

ایشون اضافه کرد: پس از وصول پرونده کارآگاهان این پلیس با به کار گیری راه های پلیسی و با بررسی لیست دانشجویانی که در ترمای گذشته نمره ۹ گرفته به فردی با هویت معلوم مظنون شدن.

فرمانده انتظامی مراغه ادامه داد: پس از تحقیقات مشخص شد متهم در فضای مجازی شبکه اجتماعی فیس بوک با اکانتی با نام خود نسبن به این فعالیت اقدام می کنه که با بررسیای فنی و پلیسی متهم شناسایی و دستگیر شد.

سرهنگ هاتفی اعلام کرد: هرچند متهم اول منکر امر بود اما در روبرو شدن با علل مستند راهی جز اقرار نیافت و بیان داشت با در نظر گرفتن اینکه یکی از استادان در یکی از دروس دانشگاه به بنده نمره ۹ داده بود احساس می کردم به حق بنده اجحاف شده واسه انجام اقدامات تلافی جویانه نسبت به هک سایت دانشکده اقدام کردم.

این مقام انتظامی با بیان اینکه دوره جوونی دوره ای حساس از زندگی فرزندانه، اضافه کرد: در این مرحله جوون تلاش داره تواناییای خود رو به جامعه دور و بر اثبات کنه و اگه هدایت و نظارت نباشه تلاش داره به هر نحوی شده تواناییای خود رو نشون بده بدون اینکه بدونه این جور اقدامات جرم حساب می شه که واسه جلوگیری از این موارد باید نظارت به طور همیشگی ادامه داشته باشه.

ایشون گفت: کاربران فضای مجازی توجه داشته باشن که دقت کافی در حفظ و نگهداری اطلاعات شخصی خود رو داشته باشن و از اعتماد به بقیه دوری کنن و از همه مردم درخواست داریم در صورت روبرو شدن با اینجور مواردی مراتب رو به شماره تلفن ۱۱۰ یا سیستم پیامکی ۱۱۰ گزارش کنن.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*