ورزشکارانی که از چنگ مرگ گریخته‌اند!+عکس

ورزشکارانی که از چنگ مرگ گریخته‌اند!+عکس

ورزش قهرمانی با حادثه عجینه، بعضی وقتا این اتفاقات باعث پایان عمر ورزشی فرد می شه و بعضی وقتا باعث مرگش اما در این چند سال ورزشکاران بودن که از حوادثی وحشتناک جون سالم بدر بردن.

به گزارش آلامتو به نقل از مجله مهر: «حادثه خبر نمی کنه» این جمله رو بارهای شنیده ایم؛ شاید در مورد اون فکر کردیم و شاید خیلی راحت از کنار اون عبور کردیم اما هرکسی در زندگی خود اتفاقای غیر منتظره کم یا زیادی رو تجربه کرده.

این وسط ورزشکاران، در میان شادیای پیروزی و غمای شکست، با اتفاقای روبرو می شه که تو یه وقتی مشخص و یا واسه همیشه اونا رو از دنیای حرفه ای و قهرمانی دور می کنه. مصدومیت و یا حوادث غیر منتظره، این اتفاقا رو شامل می شه.

البته بعضی از این حوادث ورزشکاران رو تا پای مرگ می کشونه اما اونا به شکل معجزه آسیایی به زندگی برمی گردن؛ هرچند یه سریای دیگه نمی تونن به دنیای حرفه ای برگردن و یه سریای دیگه زودتر از نظر پزشکان در رقابتهای ورزشی شرکت می کنن. در زیر به اتفاقای معروفی که واسه چهره های مطرح ورزشی مطرح دنیا اتفاق افتاده، می پردازیم:

میشائبل شوماخر

میشائبل شوماخر

پر افتخارترین راننده فرمول یه جهان با ۹۱ عنوان قهرمانی، روز یکشنبه ۲۹ دسامبر سال ۲۰۱۳ در حال اسکی با پسرش در کوه های آلپ بود که دچار حادثه شد، سرش به صخره اصابت کرد و به کما رفت. پس از مراقبتای خاصی که از این ورزشکار مشهور انجام شد، در ژوئن سال ۲۰۱۴ از کما خارج شد اما دوران توانبخشی طولانی خود رو در خونه پیگیری می کنه. شوماخر هرچند قادر به صحبت کردنه اما خونواده اش اعلام کردن ادامه درمانش دور از چشم عموم انجام می شه و با دنیای خارجی ارتباطی نداره.

ریچارد ویرنکوئه

ریچارد ویرنکوئه

در دهمین روز از ماه اگوست سال ۲۰۰۶ و در حاشیه های رقابتهای دوچرخه سواری که در رشته کوه آلپ برگزار شد، این ورزشکار مراکشی با دوچرخه خود حرکات عجیبی انجام میده که باعث افتادن و برخورد شدید سرش به زمین می شه. ویرنکوئه به خاطر این برخورد دچار آسیبای جدی در جمجمه و صورتش شده و بعد از عمل طولانی و زدن ۳۲ بخیه به سرش، از مرگ نجات پیدا می کنه. اون در گفتگو با روزنامه «لو» پاریس میگه «تقریبا زندگی ام رو از دست داده بودم».

ایان تورپ

ایان تورپ

این شناگر استرالیایی یکی از چهره های مطرح ورزشی دنیاست که از حادثه انفجار برجای دوقلو نیویورک نجات یافت. ایشون که در روز ۱۱ سپتامبر سال ۲۰۰۱ واسه بازدید از برجای دوقلو دعوت شده بود، در نزدیکای این محل یادش میفته که دوربینش رو در هتل جاگذاشتهه. «ایان» وقتی به محل اقامت خود در نیویورک برمیگرده، متوجه انفجار این دو برج از راه تلویزیون می شه و خود رو فردی خوش شانس می دونه که در محل حادثه حضور نداشت.

لوک آلفند

لوک آلفند

اسکی باز بازنشسته فرانسوی به خاطر علاقمندی به سرعت و هیجان، در مسابقات پاریس – داکار شرکت کرد. در ۲۸ ژوئن ۲۰۰۹ با موتورسیکلت تصادف سختی می کنه، روی گردنش به زمین افتاده آسیب جدی می بینه؛ هرچند خیلی سریع به بیمارستان منتقل شده و از مرگ نجات پیدا می کنه. «لوک» این اتفاق رو این جوری توضیح داد: «بعد از تصادف، هیچ احساسی در قسمت بالای بدنم نداشتم و به مرگ بسیار نزدیک بودم اما بعد از اون لحظات بسیار تلخ، به زندگی برگشتم.»

رونالدو

رونالدو

بازی فینال جام جهانی ۱۹۹۸ بین دو تیم فرانسه و برزیل یه روز فراموش نشدنی در دنیای فوتباله. در جریان برگزاری اون مسابقه گفته می شد رونالدو ستاره فوتبال جهان با کشیدگی عضله روبرو شده اما در سال ۲۰۱۲ دکتر وقت تیم برزیل، این موضوع رو به رقابت کشید و اتفاق واقعی رو افشا کرد. اون گفت: «واسه اون بازی مهم، قلب رونالدو واسه دقایق از حرکت وای میسته اما تلاش پزشکان باعث بازگشتش به زندگی می شه». شاید به خاطر همین بود که این ستاره بزرگ فوتبال در فینال جام جهانی فرانسه نتونست انتظارات رو برآورده کنه.

لوران یالابرت

لوران یالابرت

این چهره معروف در ورزش فرانسه در سال ۲۰۱۳ و وقتی که به شکل تفریحی در حال دوچرخه سواری بود، با یه ماشین تصادف می کنه که راننده پیر اون دچار حمله قلبی شده بود. اون دقایقی زیر ماشین می مونه اما نجات پیدا می کنه، هرچند از ناحیه دست و کمر دچار شکستگی می شه. البته فشار روحی که از این تصادف به لوران وارد می شه، از صدمات تصادف بیشتر بود. اون یه مرتبه هم در جولای ۹۴ و در اولین مرحله از توردوفرانس دچار مصدومیتی شد که همه رو نگران کرد.

بابی چارلتون

بابی چارلتون

مشکی ترین روز تاریخ تیم فوتبال منچستریونایتد در ششم فوریه سال ۱۹۸۵ رقم خورد. پس از بازی مقابل ستاره سرخ بلگراد، هواپیمای حامل بازیکنان این تیم انگلیسی دقایقی بعد از برخاستن، در شهر مونیخ آلمان سقوط کرد. ۲۰ نفر از ۴۴ سرنشین هواپیما، جون باختن اما بقیه سرنشینان که شدیدا آسیب دیده و بیهوش شده بودن، به یکی از بیمارستانای شهر مونیخ منتقل شدن که سه نفر هم در بیمارستان جون باختن. این وسط بابی چارلتون یکی از بازماندگان این حادثه بود که تونست با تلاش مدیران باشگاه، از انحلال منچستریونایتد جلوگیری کنه.

آلبرتو کونتادور

آلبرتو کونتادور

دوچرخه سوار مشهور اسپانیایی که در سال ۲۰۱۲ به خاطر به کار گیری مواد نیروزا به مدت ۲ سال محروم شد، در جریان تور آستوریاس سال ۲۰۰۴، تعادلش رو از دست داد و به زمین افتاد، صحنه ای که همه رو نگران کرد. البته اون پس از این مصدومیت تلخ، بدون این دست اون دست کردن راهی بیمارستان شد و به کما رفت. درحالیکه پزشکان و ورزش دوستان نگران وضعیت این دوچرخه سوار بودن، بعد از ۳ هفته و به شکلی عجیب از کما خارج شد و بعد از ۷ ماه دوباره به ورزش حرفه ای برگشت.

نیکلاس اندرس لائودا

نیکلاس اندرس لائودا

یکی دیگه از چهره های مشهور مسابقات فرمول یه دنیاس که سه مرتبه قهرمانی جهان رو در کارنامه داره. در اواسط تابستون سال ۱۹۷۶ در جایزه بزرگ آلمان، خودروی فراری اش در پیست نوربرگرینگ، به دلیل مشکل فنی از راه منحرف شده و به شکل وحشتناکی در شعله های آتیش می سوزد. درحالیکه همه نگران وضعیت این ورزشکار بودن، بر اثر این آتیش سوزی تنها گوش چپ، مژها و موهاش سوخته و دچار مشکلات ریوی می شه. شش هفته پس از این حادثه اما لائودا در گرندپری ایتالیا حضور یافت و در کمال حیرت تماشاچیان و دیگه تیما، در مقام دوم قرار گرفت.

پاتریس مومبا

پاتریس مومبا

هافبک ۲۳ ساله تیم بولتون در جریان بازی با تاتنهام در جام حذفی انگلستان دچار ایست قلبی شد. این بازیکن ۷۸ دقیقه در حالت مرگ قرار داشت ولی در آخر زنده موند. اون ۴۰ روز در بیمارستان بستری شد و بعد از پشت سر گذاشتن دوران نقاهت، واسه یه مدت کوتاه به میادین فوتبال برگشت اما آخرسر به پیشنهاد پزشکان، با دنیای فوتبال خداحافظی کرد. اون این واقعه رو اینجور توضیح داد: «چیزی مثل رویا بود و احساس کردم در آسمون آویزون هستم. می تونستم بازیکنان تاتنهام رو ببینم که دور و برم می دوند اما دو ضربه محکم احساس کردم. همه اش همین بود. سیاهی و دیگه هیچ. من مرده بودم.»

یه پسر به کیمیا علیزاده: با من ازدواج می کنی؟!

بدن مایکل فلپس چه ویژ گیای خاصی داره؟

noindex اخبار داغ ورزشی خبرگزاری مهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*