ورود ممنوع، حتی شما همسر عزیز!

ورود ممنوع، حتی شما همسر عزیز!

lifestyleیه آدم متشخص به حریم خصوصی همسرش احترام میذاره.

به گزارش آلامتو به نقل از ایسنا، یه روانشناس در یادداشتی در خراسان در این باره می‎نویسد: هر انسانی در هر مقام ، موقعیت، جنسیت و نسبتی دارای یه حریم خصوصیه که خودش اون رو تعریف می‎کنه؛ یعنی واسه بقیه مشخص می‎کنه که تا کجا اجازه دارن در حریم اون وارد شن.

تو یه جامعه بافرهنگ همیشه در رابطه اولیه تموم حریم‎ها رو بسته تلقی می‎کنن تا جایی که شخص اجازه ورود بده.

بدین معنا که وقتی به ما گفتن سوار خودروی ما بشوید ما سوار خودروی بقیه می‎شیم. وقتی گفتن «لطفاً تلفن رو جواب بدید» ما تلفن بقیه رو جواب می‎بدیم و پس از معذرت خواهی می‎بگیم «فعلاً خودشون امکان صحبت ندارن.» گوشی موبایل، کمد شخصی، دفترچه خاطرات و… همه و همه حریم خصوصی حساب می‎شه و نباید هیچ‎گاه بدون اجازه بقیه به اونا ورود کرد. درباره وسیله‎ای مانند گوشی موبایل حتی به شماره‎ای که روی گوشی افتاده و در حال زنگ زدنه هم نباید نگاه کرد.

یه آدم متشخص تموم این حریم‎های شخصی و خصوصی رو واسه همسرش هم قائله. هیچ‎گاه نباید گفت بین زن و شوهر این حرفا وجود نداره. البته تذکر این نکته لازمه که از سویی نباید در خونه هیچ دری مثل در اتاق یا در کمد به روی زن یا شوهر قفل باشه و از طرف دیگه نباید هیچ وقت سراغ وسایل شخصی و حریم خصوصی همدیگه رفت. به دیگر سخن، خونه خوب، خونه ایه که بیشتر از هر چیز اعتماد دوطرفه در اون موج بزنه.

ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*