ویدیوی چهرهٔ حضرت عباس (ع) در مختارنامه در فضای مجازی

ویدیوی چهرهٔ حضرت عباس (ع) در مختارنامه در فضای مجازی

پخش کلیپی شامل صحنه های حذف شده سریال مختارنامه در اینترنت خبر ساز شد. طی چند روز گذشته کلیپی شامل صحنه شهادت حضرت عباس و نمایش چهره اون حضرت، به سرعت در اینترنت منتشر شده.

به گزارش کافه سینما به نقل از جوون، در زمان پخش سریال مختارنامه شایعات زیادی مبنی بر نمایش یا نبود نمایش چهره اون حضرت مطرح می شد. عده ای به فکر بودن که تنها نمایش چهره چارده معصوم دارای حرمته و این احترام شامل نمایش چهره حضرت عباس نمیشه. موافقان این تفکر به سابقه نمایش چهره های مذهبی اشاره می کردن.

قبل از اون هم در سریال ها و فیلم های ساخته شده در صدا و سیما چهره شخصیت های بزرگی چون حضرت مریم (س)، حضرت عیسی (ع)، حضرت یوسف و یعقوب پیامبر (ع) در تلویزیون به نمایش گذاشته شده بود، اما هرچه به زمان پخش صحنه های مربوط به حضور حضرت ابوالفضل نزدیک تر می شدیم، بر شدت نظرات مخالف اضافه می شد تا اینکه چند تن از مراجع تقلید مخالفت روشن خود رو با این قضیه اعلام کردن و قضیه نمایش اون سکانس ها به کل منتفی شد.

با حذف صحنه های حضور و نمایش چهره حضرت ابوالفضل عباس، کاوه فتوحی نابازیگری که بوسیله تیم سازنده مختارنامه کشف شده بود و واسه تماشاگران تلویزیون چهره ای نامعلوم به حساب می رفت، نتونست تماشاگر اولین حضور خود در قاب تلویزیون باشه. اگر نمایش اون صحنه ها ممکن بود سرنوشت فتوحی رو مثل مصطفی وقتی در سریال یوسف پیامبر عوض کنه. اما حالا صحنه شهادت حضرت عباس که از نسخه ای به غیر از نسخه پایانی سریال استخراج شده، روی اینترنت قرار گرفته.

با در نظر گرفتن اینکه منتشر کردن این صحنه ها با دهه اول ماه محرم مصادف گشته با استقبال کاربران اینترنت روبه رو شده به خصوص نمایش چگونگی شهادت اون حضرت که جزو حزن انگیز ترین وقایع روز عاشورا به حساب می رود.

طبق اخباری که در رسانه ها منتشر شده، در فیلم سینمایی روز رستاخیز ساخته احمدرضا درویش که خیلی ها منتظر اکران اون هستن، چهره حضرت عباس، حضرت قاسم و حضرت علی اکبر (ع) به تصویر کشیده شده. با اینکه عوامل سازنده روز رستاخیز تلاش می کنن حساسیتی رو در این مورد برانگیخته نکنن تا بر اثر فشار های احتمالی فیلم دچار زخم و کاهش نشه، اما اگه این صحنه ها بتونن از ممیزی های قبل از اکران عبور کنن تابوشکنی بزرگی هستش. نمایش صحنه های حذف شده مختار نامه می تونه پیش زمینه خوبی واسه امتحان آمادگی و مقبولیت نمایش چهره حضرت عباس باشه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*