ویژگی های افراد با اعتماد به نفس بالا
Abstract geometric landscape.

ویژگی های افراد با اعتماد به نفس بالا

اعتماد به نفس

قبل از هر توضیحی باید اشاره کنیم که اعتمادبه نفس با غرور خیلی فرق داره. افراد خودشیفته عموما دوست دارن که همیشه موردتوجه و تشویق بقیه قرار بگیرن و این هم از نبود امنیت داخلی اون ها ناشی می شه. این در حالیه که افراد معتمدبه نفس واسه مورد پسند، رضایت و تعریف و تعریف بقیه کاری نمی کنن.

به گزارش آلامتو به نقل از سایت ما؛ کسائی که از اعتمادبه نفس کافی در زندگی بهره مند هستن، احتیاجی به توجه بقیه ندارن چون به تواناییای خود ایمان داشته و می دونن که در راه درستِ موفقیت قرار دارن.

اگه دوست دارین جزو کسائی باشین که واقعا موفقن و واسه مورد پسند بقیه کار نمی کنن، باید روی خودشناسی و بهبود رفتارای خود تمرکز داشته باشین. با تمرین کردن افکار سالم و مثبت و رفتارای اجتماعی درست می تونین انقلاب بزرگی در زندگی شخصی و حرفه ای خود به وجود بیارین. هم اینکه با مطالعه عادات افراد موفق هم می تونید به اصلاح اشتباهات خود بپردازید.

از این رو پیشنهاد می کنیم تا ادامه مطلب رو از نظر بگذرونین تا با کارایی که افراد متعمدبه نفس هیچوقت انجام نمی بدن، بیشتر آشنا شید.

 1. خودزنی نمی کنن

این اصطلاح بسیار عامیانه به نظر می رسه، اما واقعیت کلام رو خوب به مخاطب میرسونه. آدمایی که اعتمادبه نفس سالم در زندگی خود دارن هیچوقت با افعال منفی در مورد خود حرف نمی زنن و واسه اشتباهات یا نقصایی که دارن، خود رو سرزنش نمی کنن. هر چی بیشتر با خودتون نامهربان باشین، اعتمادبه نفس کمتری در زندگی دارید.

 1. به حرف مردم خیلی اهمیت نمی دن

وقتی شما همیشه منتظر دریافت تایید از طرف بقیه هستین، یعنی از نظر روحی ضعیف بوده و خودتون رو دوست ندارین. واسه اینکه اندازه اعتماد به نفس خود رو در زندگی زیاد کنین، روی تواناییای خود تمرکز کرده و دنبال تایید و تایید بقیه نباشین. حس غرور رو در وجود خود تقویت کنین.

 1. وقتشون رو در کارایی که سودی براشون نداره، تلف نمی کنن

به جای اینکه زمان خود رو در انجام کارای الکی ای که هیچ سود و عایدی واسه شما ندارن تلف کنین، واسه انجام کارای مهم و هدف دار برنامه ریزی کنین. دنبال کارایی باشین که توانمندیاتون رو نشون میدن.

 1. زمان خود رو پای برنامه های تلویزیونی هدر نمی دن

به جای اینکه جلوی تلویزیون دراز کشیده و همه برنامه های اون رو پشت سر هم نگاه کنین، به مطالعه کتاب یا برنامه ریزی واسه ساختن آینده ای بهتر بپردازید.

 1. هیچوقت در گذشته زندگی نمی کنن

گذشته همونجوریکه از اسمش پیداست، فعل و رویدادیه که در گذشته روی داده و تموم شده. پس با فکر کردن به اون زمان حال و آینده خود رو از دست ندین. بهتره به جای نگاه به عقب، واسه آینده خود برنامه ریزی کنین.

 1. به پیش بینی آینده می پردازن

یکی از اصلی ترین راه های ساخت هرچه بهتر آینده اینه که در مورد خواسته ها، تمایلات و آرزوهای خود به رویادپردازی بپردازید. به آرزوهای خود فکر کرده و اونا رو در ذهنتون مجسم کنین.

 1. قبل اینکه خودشون به نتیجه برسن با بقیه مشورت نمی کنن

یکی از عادی ترین اشتباهات آدما اینه که قبل اینکه خودشون به نتیجه برسن و با خودشون کنار بیان، به سراغ دور و بری ها رفته و از اونا مشورت میخوان. اول از همه با خودتون کنار بیایید و ببینین دقیقا هدفتون از انجام فلان کار چیه، بعد از بقیه بخواین که در این راه به شما مشورت بدن.

 1. به جای تمرکز روز جزئیات مسایل، تصاویر بزرگ واسه خود تعریف می کنن

به جای اینگه دنبال ریز مسایلی بگردین که ارزشی ندارن، وقت خود رو صرف برنامه ریزی واسه آینده بهتر و اهداف بزرگ تر کنین. وقتی بدونین که هدفتون از کار چیه، مسایل جزئی و بی ارزش مانع از پیشرفتتون نمیشه.

 1. دنبال مقصر واسه دردهای داخلی خود نمی گردند

انسانایی که اعتماد به‎نفس واقعی دارن، از دردهای داخلی خود هم خوب باخبر هستن. پس دنبال افراد یا اتفاقات خارجی نیستن تا دلیل ناراحتی هاشون رو به اونا نسبت داده و به صورت موقت زخمشون رو درمون ببخشند.

 1. واسه مشکلات کوچیک و بی ارزش دچار استرس نمی شن

به جای اینکه انرژی گرانبهای خود رو واسه نگرانی در مورد مسایل بی ارزش تلف کنین، اون رو صرف برنامه ریزی و تحقیق در جهت موفقیت بیشتر در زندگی کنین.

 1. حسرت نمی خورن و واسه اشتباهات خود پشیمون و ناامید نمی شن

همه آدما این توان رو ندارن که راه درست زندگی رو پیدا کنن. اما آدمای قوی و بااعتمادبه نفس به خاطر این که خوشحال هستن و براساس برنامه ریزی جلو می رن، پس در راه درست واسه تحقق رویاهایشون قرار دارن و زمان و روحیه خود رو واسه حسرت خوردن یا نگرانی خراب نمی کنن.

 1. خودشون رو با بقیه مقایسه نمی کنن

هیچ دلیلی واسه این وجود نداره که شما زندگی خود رو با بقیه مقایسه کنین. دنیا و زندگی پر از انرژیای مثبت، اتفاقات خوب، ایده های نو و آدمای خوبیه که با کمک گرفتن از اونا می تونین زندگی خود رو رونق ببخشین. اینکه دوستان شما در اینستاگرام زندگی لوکس خود رو به نمایش بذارن، به این معنی نیس که به درستی خوشبخت و خوشحال هستن. پس به جای دقیق شدن و فوکوس کردن روی نداشتهای خود و «ظاهر» زندگی دور و بری ها، روی تواناییا و استعدادهای خود تمرکز کرده و اونا رو تقویت کنین.

هدف از زندگی چیه و واسه چه هدفی باید زندگی کنین؟

چیجوری ترس از نا امید کردن بقیه رو از بین ببریم؟

افزایش اعتماد به نفس روانشناسی ما موفقیت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*