ویژگی های افراد خوش بین

ویژگی های افراد خوش بین

رنگین کمون,ویژگیای افراد خوش بین

راه حل خوشحال تر و سالم تر بودن بستگی به دیدن نیمه پر لیوان داره. اگرهمیشه نیمه خالی لیوان رو می ببینن شما می تونید نکات مهمی رو از کسائی که نیمه پر لیوان رو می بینن یاد بگیرین. خوش بینی با بهبود کلسترول، کنترل بهتر استرس و سیستم ایمنی قوی تر ربط داره.

به گزارش آلامتو به نقل از ؛ چیجوری می توان شروع به داشتن یه تصور روشن تر کرد ؟ اعتقادات خاصی هست که مردم خوش بین به صورت روزانه به خود یادآوری می کنن که شناخت این حقایق چگونگی کیفیت زندگی اون ها رو بهتر می سازه. در زیر شش نکته که افراد خوش بین به اون باور دارن رو پیدا می کنین.

  1. چیزای خوب اتفاق می افته.

زندگی یه سری از فراز و نشیب هاست، وقتی که خوش بین ها در دره هستن، پیش بینی می کنن که بالاترین درجه درست در این نزدیکیه. که این نگاه خوشحال بهتر می تونه به شما واسه پرورش انعطاف پذیری کمک کنه.

ناامیدی ها و رقابت ها بخش پیشگیری ناپذیر از زندگی هستن، پس به چه دلیل اونا رو به عنوان فرصت هایی واسه یادگیری، رشد و بهبودی نبینیم. اگه شما این کارا رو انجام بدین، شما در راه رسیدن به انعطاف پذیری قرار می گیرید و این دقیقا همون چیزیه که شما در طول شرایط سخت به اون نیاز دارین.

  1. قدرشناسی شما رو قوی تر می سازه.

خوشبین ها فقط از جنبه های مثبت زندگی خود آگاه نیستن، اونا مطمئن می شن که به دقت به اون فکر کنن و شرایط رو آزمایش کنن. در نتیجه، اعمال ساده قدرشناسی سلامت ذهنی اون ها رو بهبود می بخشه. تحقیقات نشون داده که بیان تشکر شادی رو می افزاید و منتهی به خواب بهتر و حتی بهبود سلامت قلب می شه.

ویژگیای افراد خوش بین

  1. فردا روز تازه ایه.

روز تموم می شه و کار شما با اون تموم شده، شما چیزی رو که تونسته اید انجام داده اید. مطمئنا اشتباهاتی هم وجود داشته. در سریعترین زمان ممکن اون رو از یاد ببرین. فردا روز تازه ایه، شما باید اون رو به آرامى و با روحیه بالا شروع کنین و از فکر کردن به کارای بی معنی قدیمی خود رو باز دارین.

افراد خوش بین وقتی که کارا درست پیش نمی رود، می گن که فقط یه روز بد داشته ان نه یه زندگی بد و فردا روز جدیدی در پیشه. افراد خوش بین می دانند که فردا یه شروع تازه س، که به نوبه خود می تونه به کاهش تجارب منفی از اون روز بد کمک کنه که راه خوبی واسه پایان دادن به یه روز بده.

  1. هرکسی قدرت ایجاد یه تغییر رو داره.

بخشی از داشتن یه ذهن خوش بین دیدن همه ی خوبی هاییه که در این جهان هست. در حالی که بعضی ممکنه احساس کنن که این نگرشی احمقانه س، خوش بین ها ممکنه نگاه خود رو به عنوان راهی واسه ایجاد یه تغییر ببینن.

تحقیقات نشون می دهد که این روش اون ها بسیار به درد بخوره. یه مطالعه نشون داد که خوش بین های واقع بین به دلیل مثبت اندیشی در حالی که دارای نگاه استواری هستن، احتمال رسیدن به موفقیت و شادی بیشتر رو دارن.

  1. خواب خیلی با اهمیته.

هیچ کس دوست نداره در دور و بر کسی باشه که با دنده چپ از خواب بیدار شده. به خاطر داشتن یه نگاه مثبت به جای بدخلقی، خوش بین ها به اندازه مناسب خود خواب کافی دارن و این عادت بسیار به اون ها کمک می کنه. تحقیقات نشون می دهد که خواب کافی با ویژگی های شخصیتی مثبت، مانند خوش بینی و ربط داره.

  1. بخشش کلید یه زندگی شادتره.

هممون مشکلات خود رو داریم و افراد خوشبین انتخاب می کنن که دنبال فرصت هایی واسه شانس دوم باشن. اتخاذ یه تصور روشن به شما اجازه می دهد تا غبطه نخورین و به جای اون یه زندگی خوشحال و طولانی داشته باشین.

شما باید کسائی که توانایی شما رو در پیدا کردن امیدواری و امیدبخشی تحت اثر منفی قرار داده ان رو ببخشین. باور داشته باشین که ساده ترین راه واسه بخشش و حرکت رو به جلو درخشش این واقعیته که گذشته ها گذشته س.شخصی که شما واسه بخشیدن اون زمان سختی داشته اید شاید بخواد که گذشته رو خوب پاک کنه.

چیجوری سلامت روحی خود رو افزایش بدیم؟

چیجوری بر ذهن خود مسلط شیم؟

اختصاصی روانشناسی هافینگتن پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*