هنرنمایی؛ زندگی ابرقهرمان‌ها در قرن شانزدهم!

هنرنمایی؛ زندگی ابرقهرمان‌ها در قرن شانزدهم!

ترکیب کردن واقعه هایی که در دوران جور واجور تاریخی اتفاق می افتند، یا جابه جا کردن شخصیت ها در خط وقتی، یکی از تم های عادی داستان پردازیه. در تخیل نویسنده ای که این داستان ها رو نوشته، بعضی وقتا یه کاراکتر در طول زمان سفر می کنه یا اتفاق ها با هم تلاقی پیدا می کنن.

یه عکاس به اسم ساشا گلدبرگ مبادرت به ترکیب کاراکترهای ابرقهرمان با زمینه ی هنر فلامانی کرده و نتیجه ی خیلی مهمی حاصل شده.

به گزارش آلامتو به نقل از دیجی کالا مگ ؛ این درون مایه ی عادی به هنرهای دیگه هم سرایت کرده و تصویرسازها و عکاس ها هم با یه ذهن فراواقعی بعضی وقتا مبادرت به ترکیب و به هم ریختن وقایع تاریخی می کنن. تصور کنین سوپرمن با همین توانایی های ابر-آدم اش در قرن ۱۶ میلادی زندگی می کرد. چه طور لباس می پوشید و چه تصویری از اون نقاشی می شد که ما امروز می دیدیم؟ بتمن و رابین رو در همین وضعیت تصور کنین. می تونید تصور کنین کت وومن واسه نقاشی شدن چه ژستی می گرفت؟ جوکر با اون گریم نقاب گونه چه طور؟ تموم این ابرقهرمان ها واسه فرهنگ قهرمون-پرست آمریکاست، در حالی که نقاشی های قرن ۱۶ سبک و راه و روش اروپایی دارن.

یه عکاس به اسم «ساشا گلدبرگ» (Sacha Goldberg) مبادرت به ترکیب کاراکترهای ابرقهرمان با زمینه ی هنر فلامانی (Flemish) کرده و نتیجه ی خیلی مهمی حاصل شده. سبک نقاشی فلامانی از اوایل قرن ۱۵ در اروپا شروع شد و تا قرن ۱۷ ادامه داشت. در دل این سبک، عناوینی مانند گوتیک، رنسانس و باروک دیده می شه.

گلدبرگ واسه آماده کردن زمینه ی این پروژه ی عکاسی به خاطرات کودکی اش مراجعه کرده و بیش تر از ۱۰۰ نفر در این روند با اون همکاری کرده ان که در بین اون ها ۵ طراح لباس، ۷ گریمور و ۵ نفر آرایشگر حضور داشتن.

این مجموعه عکس ها در گالری دانشکده ی هنرپیشگی اولیویر (Olivier School Castaing Gallery) در پاریس به نمایش درآمدند.

در آخر آلبوم تعدادی از مجموعه عکس های ساشا گلدبرگ رو تماشا کنین…

هنرنمایی

نقاشیای عجیب با انگشت + عکس

ساخت کاردستیای تزیینی با کلید و سکه!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*